Още съвети за подготовка за къртене на баня
Още съвети за подготовка за къртене на баня. Повреда от вода на стената. Често собствениците на жилища не знаят, че нещо изисква ремонт, докато не изкъртят всичко. Вярвате или не, много бани нямат подходяща хидроизолация, което означава, че водата непрекъснато е увреждала подовата настилка през годините. В резултат на това дървеният под плочките е изгнил. Същото важи и за тези с тънки като хартия структурни стени с дървена рамка. Това е рецепта, която термитите обичат. Ако имате подобен случай, ще трябва да смените и изхвърлите повредените подове и стени.
Бъдете подготвени с план за действие при извънредни ситуации
Написахте си домашното и знаете колко трябва да похарчите, за да изкъртите банята си успешно. Но проектите за баня обикновено са непредвидими, особено от финансова гледна точка. Следователно трябва да имате поне 10-15 процента повече средства за покриване на непредвидени разходи. Например, ако бюджетът ви за разрушаване е 20 0000лв, можете да добавите допълнителни хиляди (колкото повече, толкова по-добре), за да сте сигурни.
Подгответе всички материали и инструменти
Къртенето е уникално и инструментите, от които може да се нуждаете, може да са различни. Въпреки това, някои от най-често срещаните части от оборудването, които трябва да имате готови в арсенала си, са:
- Ъглошлайф
- Ударен драйвер
- Различни видове триони, като мазилка и електрически триони
- Универсален нож
- Различни видове чукове, като например чук за разрушаване
- Ролетка
- ръчна количка
- Лопати
- Стълба
Разбира се, не забравяйте за вашата безопасност. Уверете се, че носите предпазни очила и ръкавици. Когато работите с мелници и други шумни машини, не забравяйте да използвате антифони.
Имате нужда от много инструменти ако ще къртите сами, както можете да видите от списъка по-горе. Ако не притежавате повечето от тях, това означава, че трябва да ги купите или наемете, което може да бъде по-скъпо, отколкото просто да наемете реноватор. Уверете се, че решавате мъдро.