Същност на менталната аритметика
Същност на менталната аритметика. Накратко това е процес, при който човек тренира различна област на човешкия мозък. Следователно увеличава скоростта и точността за решаването на математическите уравнения.
Този процес стимулира човешките функции като:
- Зрение
- Слух
- Усещане
- Въображение.
Когато тези четири сетива се стимулират едновременно, интелектуалността ще се развие много по-бързо.
Предимствата от менталната аритметика при деца?
Менталната аритметика наистина е най-добре да се преподава на малки деца. Защото е по-вероятно да запомнят концепциите, които ще бъдат споделени с тях. Младият ум непрекъснато расте и се развива, което прави паметта им наистина силна. Сега едно от най-удивителните неща за умствената аритметика е фактът, че тя може да бъде преподавана на всеки. Навсякъде по света и все още работи перфектно. Също така е чудесен начин да подобрите отношението на детето към ученето. Те биха развили правилния подход за изучаване не само към ментална аритметика, но и към другите си предмети.
Защо менталната аритметика е толкова важна?
Тя е възрастова техника и е добре известно, че най-доброто упражнение за развитието на мозъка е аритметиката и оттам се очаква умствената аритметика да бъде най-добрата. Тази техника е приета по целия свят и активно се използва в над 30 страни по света. Също така се наблюдава, че когато децата правят бързи изчисления, използвайки методологията и използват въображението си, паметта, анализа, логиката, творчеството, уменията за слушане, зрението и т.н., поради което се упражнява и двете части на мозъка им, следователно координацията между тях също се увеличава. По този начин, когато умът получава постоянно упражнение, умствената сила на детето се увеличава.
Как действа?
Човешкият мозък е разделен на две части: лява(логически) и дясна(емоционален) част. Ако искаме децата да растат по-умни и да се отличават в развитието си, трябва да се използва менталната аритметика, за да подхранваме лявата част на мозъка. Изучаването на този метод, кара децата да се справят с бързото усвояване на информацията, така постигат дългосрочни ефекти върху интелектуалните си способности. Освен това децата, които учат по този начин и започнат от по-ранна възраст развиват по-добра памет и това им помага да се концентрират повече върху всяка поставена задача.